čtvrtek 17. října 2013

Málo času = malá jídelní inspirace

Stydím se, kaju se, zpytuju svědomí, hanbou pláču (už jsem tu takhle jednou naříkala, žejo? :D), jsem mizerná příspěvkářka a článkařka a ač jsem si myslela, že to bude lepší, nějak to ono "lepší" zatím nepřichází. Nebudu vás unavovat tím, jak mám všeho nad hlavu a když se neučím, tak jsem v práci nebo na tréninku. Určitě to máte stejně a všechny, co to alespoň v rámci možností stíhají bez nervů v kýblu, náležitě obdivuji!
Momentálně ani moc necvičím, i když mi přijde, jako bych cvičila každej den tak 10 hodin :D Tréninky mi bohatě stačí a o víkendech se na nějakou tu půlhodinku hopsání čas najde. Takže moje názvy článků "Neflákám se" by se teď v klidu daly přetvořit na "Flákám se" :D ale v podstatě to poslední, co v posledních dnech dělám, je flákání se.
A co je nového u tety Lucky? Mám novýho iPhona! Čekala jsem na něj snad sto let až jsem se dočkala. Sice mi udělali trošku čáru přes rozpočet, že ho neměli v bílém provedení, ale co, jablíčko to je. A zatím jsem maximálně spokojená :) akorát trošku válčím s iTunes. Ale to časem nějak vymakám.

 Achmůjbože panenanebesích šmankotebožínku. Potřebuje tohle ještě komentář? :D 
Vyrazily jsme si s kamarádkou opět na dobrou večeři. Už jsem se zmiňovala, že jsme si spolu vytvořily tradici dobré večeře ve vynikající restauraci jednou za měsíc. A osud tomu tak chtěl a tato tradice se stala nějak častější... no za poslední měsíc jsme tam byly už třikrát :D A minulý týden jsme si prostě nemohly odepřít to NEJLEPŠÍ čokoládové suflé na světě. Před nějakým časem jsem vám o něm už básnila, teď mám i autentickou fotku, naštěstí jsme to stihly vyfotit před brutálním bleskovým útokem vidličkou. Mňam

 Taky jsem vyzkoušela arašídovou granolu podle Verči a moc mi chutnala. Možná by se dalo čekat, že lžíci burákového másla, co je v receptu řádně opláču. Naštěstí ve spíži skladuju sklenici PB z Německa, co se se mnou moc neskamarádilo, takže ho využívám jenom do buchet, nebo občas na kaše. Takže jsem ho tam zvesela přihodila a dílo se povedlo.
 Zde jeden můj nemocenský oběd - bulgur, cizrna a sójové maso. Opět jsem si potvrdila, že co si přeješ, to se !občas! vyplní. V úterý večer jsem fňukala, že bych potřebovala aspoň dva dny volna, abych stihla všechno, co jsem potřebovala. A prásk ho, další den jsem byla nemocná. No, každopádně jsem stihla všechno, co jsem potřebovala :D
 Stihla jsem třeba upéct bábovku, abych udělala tatínkovi radost. Vůbec nepoznal, že jsem v našem tradičním bábovkovém receptu vynechala hrnek oleje a přitom chutnala úplně stejně dobře :)
 A můj druhý nemocenský oběd. Nesmrtelné nudle z Marksu s omáčkou z červené čočky.
Tohle pečivo mám asi úplně nejradši a jednou za čas mám i pečivo rádo mě a zlevní se v Bille o polovinu. Takže mi mamka udělala radost a já jsem si taky udělala radost - kašičku jsem ráno s těžkým srdcem nahradila touhle dobrotou.
 A další můj soukromý oběd, tentokrát před odpolednem stráveným v práci. Nějak jsem zapomněla na čas a najednou už bylo na přípravu brambor pozdě. Takže jsem honem vytvořila výtečný hummus, opekla toustík a maso (a pak to do sebe rychle naházela, abych to všechno stihla :D)
A na závěr jeden foodporn - k obědu taťka připravil posledního aljašského lososa (fňuk!), ale bylo ho až přespříliš, tak jsem si ho mazaně schovala do krabičky a večer přidala do vajíček. Takhle pomalu jsem už dlouho nejedla (když nepočítám suflé), bylo mi toho lososa hrozně líto! :D taková lahoda.

A na závěr jedna pěkná písnička, kterou možná znáte, ale já jsem jí objevila před pár dny, když nám ji paní učitelka pouštěla na angličtině. Moc mi ten text sice nedává smysl, ale co :D Taková odpočinková se vždycky hodí.

Tak si užijte poslední mučivý den ve škole, víkend už čeká! Haleluja.

6 komentářů:

 1. Vajíčka s lososem vypadají skvěle :) a tu granolu snad taky budu muset vyzkoušet, když ji všichni tak vychvalujete! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky skvěle chutnaly :) No vyzkoušej, stojí to za to ;)

   Vymazat
 2. jé mňam , všechno vypadá božsky!! A prosím prosím,mohla bys přidat recept na tu bábovku :o? :)*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 2 hrnky mouky, 1 hrnek cukru, 1 hrnek mleka, prdopec, 2 vejce, lzice oleje a pak do pulky testa kakao :)

   Vymazat
 3. Tvoje proměna je úžasná! Můžu se zeptat, kolik měříš? Vlaďka

  OdpovědětVymazat

Budu ráda za každou reakci či komentář, na vše se budu snažit odpovědět :)