čtvrtek 23. května 2013

Kdo jsem, co dělám...

Ahoj :)
Včera jsem založila tenhle blog a už teď mám spoustu nápadů na články a recepty a fotky. Sice o mně a mém blogu zatím nikdo neví a tento svůj v pořadí už druhý článek píšu tak nějak pro sebe (i tak zatím docela fajn :D), ale každý musí nějak začít, třeba na tom nebudu časem tak špatně.
Nejdřív by se asi slušelo, kdybych se trochu představila. Nebudu vám vykládat kde bydlím a jakej mám PIN (ale číslo účtu rozdávám na potkání, třeba se najde nějaký dobrák co má peníze nazbyt :D), ale tak nějak zhruba abyste věděli, kdo si tu občas plácá játra ;)

Takže jmenuju se Lucka, je mi 16 (už jenom měsíc! :D) studuju na gymnáziu, jsem ve druháku
a školu miluju tak nějak přežívám. Miluju tanec - závodně tancuju už od 4 let. Taky chodím na španělštinu, protože ten jazyk je prostě balzám na moje nervy a božská hudba pro moje uši. Nejradši bych tam občas chodila jenom poslouchat, hrozně se mi líbí ta jejich intonace a to jak krásně všechny slova zní. Sice bych se ve Španělsku zatím uměla jenom představit, zeptat se na cestu a požádat o vyhláskování slova sendvič (b-o-c-a-d-i-l-l-o :D) , ale sním o tom, že jednou tam pojedu a všem vytřu zrak :D Taky to souvisí s tím, že bych chtěla španělštinou nahradit tu příšernou hnusnou a odpornou němčinu, kterou se učím ve škole jako druhej jazyk a hrozně mě to nebaví. Vlastně se mi to docela hnusí :D Navíc si myslím, že naše profesorka vůbec německy neumí (i kdyby uměla,stejně bych jí neposlouchala :D) a v hodinách se většinou učíme na jiné předměty. A navíc bych chtěla studovat vejšku zaměřenou na cestovní ruch a mezinárodní vztahy, jazyky jsou tam teda sakra potřeba a já plánuju úspěšně hrát, že jsem nikdy nevyslovila ani jedno německý slovíčko.

No, odbočme. Tenhle blog jsem založila hlavně proto, abych se měla s kým podělit o svoje fitness a jídelní zkušennosti a zapálenost :) Abych vás uvedla do obrazu - co se mě a mojí postavy/zdravé stravy/pohybu týče:

Nikdy jsem nebyla bůhvíjak oplácaná, troufla bych si říct, že jsem byla i poměrně štíhlá holčička.Měla jsem pravidelný pohyb v podobě tréninků třikrát týdně, o víkendech soutěže... Ve 14ti letech se to ale nějak zvrtlo - jedla jsem stále stejně, ale puberta zakročila a docela se na mě podepsala - narostly mi prsa (a docela velký :D ) , stehna, trošku mi vylezlo břicho, prostě klasika. Ale nijak moc jsem si to neuvědomovala a ani jsem to na sobě nepozorovala. Až minulej rok na dovolený v Turecku jsem si pořádně uvědomila, že takhle vypadat nechci a že s tím chci něco udělat. 
V sprnu toho roku jsem začala se cvičením, ale žádný zázrak - nic jsem o tom nevěděla, žila jsem v představě, že si prostě deset minut zajezdím na rotopedu a budu mít břicho jako přistávací plošina. Takže jste správně odvodili, že jsem jezdila na rotopedu :D plus jsem ještě dělala nějaký kliky a chvíli jsem posilovala na břicho, ale kdo je zasvěcen do světa fitness ví, že posilováním břicha se nic nezmění, když chcete shodit.
Až v září jsem přišla na starou dobrou známou Jillian Michaels a její 30 day shred - přijde mi, že je to naprosto nejlepší start změny těla k lepšímu, znám tolik lidí a blogerek, co s ní začínalo. A tak i já k nim patřím a jsem na to patřičně hrdá - ta ženská mi změnila život a hlavně postavu!
Pro vytvoření nějaké představy jak moc mi pomohla přikládám foto :)
 Změna po pouhých pěti dnech - sama jsem se divila, že za tak krátkou dobu to udělá takový divy !
a tady po dokončení 30DS.
No, vlastně se zpětně i docela divím, že jsem něco shodila, jídelníček jsem totiž nezměnila vůbec. A můžu vám s trochou studu říct, že jsem jedla jako prase. Čokolády, tyčinky, brambůrky, smažený řízky, hranolky, krokety, sušenky, poličan... a mohla bych pokračovat :D radši to utnu, protože jsem na všechno dostala chuť :D

A když už se zmiňuji o tom, co všechno jsem jedla, měla bych se vám přiznat k tomu, že taky něco zásadního nejím. Prosím, něčeho se podržte (a jsem si jsitá, že mě někdo odsoudí hned jak si to přečte):
NEJÍM OVOCE ANI ZELENINU. Proč, jak je to možný, jak může žít?! Je mi to jasný, typický otázky. Taky by mělo přijít : "Ani jablko?Ani mrkev?Okurku?" Ne, nic z toho nejím. Jenom brambory a špenát, toť vše. Vysvětlení proč a jak někdy příště, alespoň vás namotivuju k tomu, abyste se na tenhle blog ještě vrátili :D
Až do února 2013 mi tahle špatná strava vydržela, i přesto jsem však ale cvičila a výsledky se kupodivu dostavily:
Tohle je srovnání po docvičení 30DS, Ripped in 30 a Killer abs. Cvičila jsem fakt poctivě, ale jídlo bylo teda až žalostně nepoctivý.
Až v únoru jsem objevila  http://mojetelo.blogspot.cz/, Nikki mě naprosto uchvátila, její odhodlání, její síla a hlavně její proměna. A na základě tohoto blogu jsem se rozhodla začít se správnou stravou, nebo alespoň pokusem o to správě a zdravě jíst. Od té doby jsem začala surfovat po internetu, hledat si všechny možné informace o zdravé stravě, zdravých potravinách, zásadách, pravidlech, živinách, rozvržení svačinek, večeří, obědů, složení... A teď můžu s klidným svědomím říct, že se mi docela daří vše dodržovat a mít z toho všeho radost :)
Jasně, že občas zhřeším, čokoládka je prostě neodolatelně neodolatelná :D Ale o tom až zase příště, už teď je tenhle úvodní článek maxi mega super dlouhej a stejně si myslím, že nikdo až sem číst nevydržel :)

Uf, první větší článek za mnou a hned jsem na sebe práskla tolik věcí. Pokud se mnou někdo vydrží ještě nějaký ten čas, může se těšit na ozkoušené mňaminkové recepty, co plánuju uveřejnit, jídelní inspirace, tipy na cvičení, svačinky, večeře, moje nejmilovanější nejlepší milované ovesné kaše a taky moje "finální" proměněné fotky postavy.
Děkuju těm (haha, imaginárním vymyšleným čtenářkám :D)  co to dočetli až sem. Snad jsem vás neunudila k smrti :)
Mějte se krásně!


 

4 komentáře:

 1. Nené ,luci ,jakto že jsem měla představu o tom jakej jsi vychrtloušek a ty jsi uplne normální? :O Každopádně respekt!! A to velikej! Já nejsem schopná říct si ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vychrtloušek jsem byla asi tak do tý třetí třídy, co jsem tě viděla naposledy :D :P Mockrát děkuju, to mě těší :) Ale ty nemáš proč, máš krásnou postavu

   Vymazat
 2. Poslušně hlásím, že jsem dočetla až do konce! :D Na tvůj blog jsem narazila až dneska, ale plánuju si ho do posledního článku přečíst! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak to zaslouzis medajli! :D moc me to tesi, snad te nebudu nudit :P :) ted jsem byla mirne neaktivni, ale o Vanocich planuju velkej comeback :D

   Vymazat

Budu ráda za každou reakci či komentář, na vše se budu snažit odpovědět :)